Problem z "łapą od skrzyni biegów" w Octavii

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Darpek
    Drive
    • 2010
    • 45

    Problem z "łapą od skrzyni biegów" w Octavii

    LUKI, czysto to dopiero będzie jak z kumplem zabierzemy się za Clio i przeprowadzimy pełny i profesjonalny proces car-detailingu, włącznie z praniem tapicerki i korektą lakieru.
  • Konrad_wawa
    Ambiente
    • 2008
    • 112

    #2
    Problem z "łapą od skrzyni biegów" w Octavii

    Witam, kilka miesięcy temu pojawił się w mojej Octavii problem tego typu, że przy skręcaniu w lewo coś charczało pod maską i przenosiło drgania na cały samochód. Kiedy skręcałem na luzie to nie było najgorzej, ale kiedy dodawałem gazu, to dźwięk był na tyle złowrogi, że od razu udałem się do warsztatu.

    Mechanik stwierdził, że jest to jakiś element związany z mocowaniem skrzyni biegów, nazwał to "łapą skrzyni" czy jakoś tak.. Naprawił to, jak sam stwierdził amatorskim sposobem, czyli coś podłożył, skręcił i powiedział, że powinno trzymać. Niestety po kilku miesiącach problem się odnowił i tym razem mechanik powiedział, że niestety nie ma tego jak naprawić, bo nie ma tokarki żeby odpowiednio zrobić mocowanie... Jedyne co może zrobić to wymienić skrzynię biegów z całą łapą. A to jak wiadomo dużo większy koszt. W związku z tym mam pytanie czy znacie jakiś warsztat w okolicach Warszawy gdzie zajmują się takimi rzeczami i mogliby coś sensownego i porządnego z tym zrobić?

    Komentarz

    • mozgi
      L&K
      • 2009
      • 1127
      • Octavia I (1U2)
      • AKL 1.6 MPI 101 KM

      #3
      może kolega Robert coś pomoże, bo chyba tez sie bawi w skrzynie biegów http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=29513&start=0
      ASO Skoda Warszawa Ursynów ul.Gruchacza 39 - najlepsze ceny w Polsce na hasło :Octavia Club Polska
      Kontakt mailowy w sprawie wyceny części: [email protected] (p.Adam Wiśniewski, p.Łukasz Poniatowski i p.Kamil Banaszek) , tel.22-549-10-60

      Komentarz

      • Konrad_wawa
        Ambiente
        • 2008
        • 112

        #4
        Dzięki, ale to jednak trochę za daleko. Jestem z Pruszkowa, czyli druga strona Wawy

        Komentarz

        • konkon
          Rider
          • 2008
          • 667
          • Octavia I (1U2)
          • AGR 1.9 TDI VP 90 KM

          #5
          A może wystarczy tylko łapę zmienić a nie od razu ze skrzynią :roll:
          Chyba trafiłeś na partacza i oszusta :evil:
          Konrad
          OIL SPA -> oleje, filtry, akumulatory, części

          90 konny AGRessor
          PerfectServiceBy DGW
          WhitePride :smokedevil

          Komentarz

          • RALF
            Elegance
            • 2008
            • 974

            #6
            jak jedziesz poznańską w stronę tesco mory po prawej stronie jest skład z częściami do vagów , ja tam u nich kupowałem łapę silnika. , może będą mieli tez łapę do skrzyni biegów.
            Mniej więcej 100 m za hotelem bodajże rest się nazywa

            Komentarz

            • Konrad_wawa
              Ambiente
              • 2008
              • 112

              #7
              Aha, czyli można to kupić oddzielnie. Jak widać mój majster wykazał się kompletnym brakiem rozeznania. No to mnie pocieszyliście, może będzie dużo taniej

              W takim razie muszę poszukać na forum adresu do warsztatu Skody, który jest w Warszawie w okolicach Ochoty. Byłem tam kiedyś i widziałem masę Octavek, więc pewnie mają różne części. Tylko za cholerę nie mogę sobie przypomnieć gdzie dokładnie to było...

              Komentarz

              • RALF
                Elegance
                • 2008
                • 974

                #8
                syreny ulica

                Komentarz

                • mozgi
                  L&K
                  • 2009
                  • 1127
                  • Octavia I (1U2)
                  • AKL 1.6 MPI 101 KM

                  #9
                  Zamieszczone przez Konrad_wawa
                  Aha, czyli można to kupić oddzielnie. Jak widać mój majster wykazał się kompletnym brakiem rozeznania. No to mnie pocieszyliście, może będzie dużo taniej

                  W takim razie muszę poszukać na forum adresu do warsztatu Skody, który jest w Warszawie w okolicach Ochoty. Byłem tam kiedyś i widziałem masę Octavek, więc pewnie mają różne części. Tylko za cholerę nie mogę sobie przypomnieć gdzie dokładnie to było...
                  Konrad_wawa pewnie tego szukasz http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=24912&start=0
                  ASO Skoda Warszawa Ursynów ul.Gruchacza 39 - najlepsze ceny w Polsce na hasło :Octavia Club Polska
                  Kontakt mailowy w sprawie wyceny części: [email protected] (p.Adam Wiśniewski, p.Łukasz Poniatowski i p.Kamil Banaszek) , tel.22-549-10-60

                  Komentarz

                  • Mickul
                    RS
                    • 2010
                    • 2847

                    #10
                    Re: Problem z "łapą od skrzyni biegów" w Octavii

                    Zamieszczone przez Konrad_wawa
                    Jedyne co może zrobić to wymienić skrzynię biegów z całą łapą. A to jak wiadomo dużo większy koszt. W związku z tym mam pytanie czy znacie jakiś warsztat w okolicach Warszawy gdzie zajmują się takimi rzeczami i mogliby coś sensownego i porządnego z tym zrobić?
                    Gówno prawda za przeproszeniem. Ja spytam swojego mechanika, bo on chyba na szrocie dorwał nową łapę do skrzyni biegów (bo miałem amatorską). Źle ją przykręcił i również dostałem takich drgań jak Ty, a finalnie - odpadł mi silnik . Do jutra się dowiem i Ci napiszę dokładnie gdzie ją dostał.

                    Komentarz

                    Pracuję...